דיקור סיני – אקופונקטורה

דיקור סיני – דיקור ניסי בהיפוך אותיות (מלשון נס) – קוסמות שלא תיאמן:

דיקור סיני זוהי אחת הדרכים העיקריות עליהן מושתתת הרפואה הסינית בנוסף לצמחי המרפא, התזונה והטווינא (פזיותרפיה סינית). הגוף מורכב מהמון נקודות דיקור אשר יושבות ע"פ 12 מרידאנים – ערוצי אנרגיה, ראשיים. למעשה כל איבר פנימי בגוף שלנו מחובר למרידיאן ראשי שכזה לדוגמא: לאיבר הלב יחובר מרידיאן הלב ועל פניו יושבות 9 נקודות דיקור. לאיבר הריאות מחובר ערוץ הראות ועליו יושבות 11 נקודות דיקור , לאיבר כיס המרה מחובר ערוץ אנרגטי ששמו כיס מרה ועליו יושבות 44 נקודות דיקור וכן הלאה . כך 12 איברי גוף עיקריים: כבד, טחול מעי דק, מעי גס, כליות, קיבה, שלפוחית שתן, מעטפת הלב .

ניתן לומר שקיימות 365 נקודות דיקור סיני בערוצי האנרגיה העיקריים- נקודת דיקור לכל יום ( למרות שלמעשה קיימות יותר נקודות שיושבות בנוסף על ערוצי אנרגיה אקסטרא) אבל בהחלט אין מקריות בעולם וכמו שהגוף שלנו הוא מיקרו קוסמוס – הוא הוא העולם כולו, על פניו מצויים קווי האורך וקווי הרוחב הנקראים מרידיאנים , כל מדינה ועיר בגלובוס היא מיקרו קוסמוס בה נמצאת כאילו נקודת דיקור משל עצמה, כך גם בגוף שלנו פרוסה מע' המרידיאנים אשר עליה פרוסות נקודות דיקור רבות המחוללות ניסים בעת הדיקור.

הדיקור נעשה עם מחטי דיקור מתכתיות דקות ועדינות. מיקום הדיקור נבחר רק לאחר אבחון מעמיק אותו אני עורכתלמטופל מבעוד מועד. בטיפול אחד יכולות להיות משולבות החל משתי מחטים עד עשרים לערך. שילוב הנקודות הוא הסוד המנצח. תוך כדי שהמחטים בגופך יתכן ואשלב רייקי או תטא הילינג ממעל מניסיוני שיטות אלא מעצימות את הריפוי.