תזונה:

תענוג- זו המילה שאני מנסה להעביר בטיפול הסיני בנושא תזונה. תענוג שאת/ה יודע/ת איך ומה לאכול נכון טעים ובריא עבור גופך. ולמה התזונה כל כך חשובה ויש לה חלק מהותי בריפוי?

התזונה זהו הדלק שנכנס לגופינו ומפעיל מבחינה אנרגטית ,פיסית ורוחנית את כל המערכות. לכל גוף וגוף יש הדלק המתאים והנכון ביותר עבורו.

על פי הרפואה הסינית אנשים מתחלקים פחות או יותר לשתי קבוצות- אנשי היאנג Yang  ואנשי ה-יין Yin . האנשים היאנגים אילו אנשים בעלי אנרגיה חמה בתוך גופם כאשר במידה ויכנס לגופם במרבית שעות היום אוכל חם מבחינה אנרגטית הם יעלו עוד יותר את חום גופם ויחלו לפתח מחלות הקשורות לחום לכן דווקא לאנשים אילו אמליץ על תזונה קרירה יותר. וליהפך לאנשים השייכים לקבוצה השניה המקושרת יותר לקור במידה ויזינו עצמם באוכל אשר מטיבו הוא קר יקררו את גופם ועלולים לסבול ממחלות קור. על כן כמטפלת סינית דבר ראשון אנסה לבחון מי הטיפוס שעומד מולי- טיפוס חום או טיפוס קור.

אוכל קר הוא אוכל שהחל ככזה מיום היוולדו לאו דווקא קשור לטמפרטורה החיצונית ממנה הוא בא. זאת אומרת אם אותו מזון שהה במקרר אין זה אומר שמבחינה אנרגטית הוא קר. יתכן שבמהותו הוא חם אך שומרים אותו במקרר. בגוף שלנו הוא נחווה כחם. לדוגמא: פלפל חריף או סחוג, לעולם יחשבו  בעלי אנרגיה חמה כי כך החלו את חייהם כצמח חם על כן אנרגטית ההתייחסות אליהם היא כצמחים מחממים. חיטה- אותה אנו מקבלים בקמח, לעולם תחשב כמקררת, היות וחיטה במהותה יוצרת תהליכים בגוף של קור , אדם בעל אנרגטיקה קרה- טיפוס קר באם יחליט כי ארוחותיו יסובו סביב סנדוויצ'ים העשויים מקמח חיטה יחליש עד מאוד את גופו ואף יהיה חשוף למחלות קור יותר מכל אדם אחר.

לצבעי המזון שאנו אוכלים יש משמעות יתרה. כל צבע מחזק איבר אחר בגופינו למשל פירות וירקות בצבעי אדום כמו סלק, עגבניה יחזקו את הלב, ירקות שורש לבנים יחזקו את הריאות, ירקות עליים ירוקים יחזקו את הכבד וכו' . לא בכדי אנו שומעים פרסומות לאכול אוכל צבעוני ומגוון היות ולכל צבע וצבע יש חשיבות לבריאות איברי גופינו.

שילובי מזונות מסויימים האחד עם השני, זמני אכילת הארוחות , בחירת הארוחות, טעמם מתוק מלוח חריף או מלוח לכל אילו יש משמעות יתרה בבחירת התפריט היומי שלנו, על כן:

את/ ה מוזמנ/ת להגיע לאיבחון בקליניקה שיעשה כמובן ע"פ התיאוריה של הרפואה הסינית ובו תקבל/י המלצה תזונתית ספציפית המתאימה רק לך, וזוהי תחילתה של דרך ריפוי שלתזונה חשיבות עליונה בהצלחתה של דרך ריפוי זו.